یامهدی (عج)

شهادت امام حسن عسكري (عليه السلام) و شروع امامت حضرت مهدي(عج)

  تقديم به ساحت مقدس يوسف زهرا

       كه چشم ها براي زيارت صبحش بيدارند...............

 

                                  شهادت امام حسن عسكري

شهادت امام حسن عسكري نور يازدهم هدايت بشر  را به پيشگاه مقدس امام    حي وناظر ظاهر و باطن اول و آخر امام عصر و الزمان

 ( عج) ونواب عامش مراجع عظام به ويژه رهبر معظم انقلاب و همه ي شيعيان عاشق اهل بيت تسليت عرض ميكنم

 ما دل به غم تو بسته داريم اي دوست       درد تو به جان بسته داريم اي دوست

          گفتي كه به شكستگان نزديكم          ما نيز دل شكسته داريم اي دوست

شهادت امام حسن عسكري (عليه السلام) و شروع امامت حضرت مهدي(عج)

امامان معصوم ما جملگي بر اثر شمشير باطل يا زهر دشمنان خدا ، شزبت شهادت نوشيدند، هر يك به هنگام  شهادت خود، بر اساس وحي الهي كه بر پيامبر اكرم (ص)نازل شده بود ،وديعه  امامت امّت را به جانشين بعد از خود مي سپردند  و بدين ترتيب ،امام بعدي كه حجّت خدا بر خلق بود ،زمام امور شيعيان را به دست گرفته ،مسائل و مشكلات آنها را حل و فصل مي كرد و زمين لحظه اي از امام معصوم و جامعه اسلامي، آني از رهبر و پيشوا خالي نمي ماند، چرا كه بر اساس روايات اگر زمين لحظه اي از حجت خدا و امام معصوم  خالي باشد ، اهلش را فرو مي برد و نيز جامعه ي مسلمان اگر بدون رهبر و مقتدا باشد،ارسال رسل و انزال كـُـتـُب ،بيهوده خواهد بود و رسالت پيامبر اكرم(ص) نيمه تمام مانده،دين خدا در معرض انحراف و تباهي قرار خواهد گرفت.

در اين راستا ، وقتي كه امام حسن عسكري(ع) درست پنج سال بعد از ولادت حضرت مهدي(عج)يعني در سال 260 هجري قمري توسط حكومت باطل خلفاي عباسي  مسموم شد و امامت جامعه اسلامي به جانشين بعدي آن  حضرت يعني امام مهدي (عج) منتقل شد و حضرتش هر چند در سن كودكي بود،رهبري و امامت امت را به عهده گرفت.

حتما مي پرسيد امامت حضرت مهدي آن هم در سن 5 سالگي؟؟؟

پاسخ اين سوال اين است كه سن جانشين بعدي در مورد به عهده گرفتن امامت ،اثري ندارد، چرا كه اينان خليفه خدا در روي زمين هستند و به اذن او از ابتدا ي طفوليت  تا آخر ين لحظه حيات از علم لد نـّي و قدرت الهي برخوردارند.به عبارت ديگر امامان معصوم انسانهايي ما فوقي هستند كه خدا آنها را به جانشيني خود  در روي زمين برگزيده است تا دين اسلام را از خطر انقراض و انحراف ، رهايي بخشد واين وعده الهي كه ((ما دين خود رانگه ميداريم  )) جامه عمل بپوشد . اين از اين رو خداوند حكيم براي تحقق اين امر شرايط و اختيارات لازم را در ابتداي تولّد به آنها عطا كرده  است .

                     امامت مولا امام صاحب زمان مبارك باد

 

سالروز تاج گذاري مولا امام عصر و زمان مهدي موعود بر همه عاشقان مبارك باد

پس از شهادت حضرت امام حسن عکسری(ع) عده ای از شیعیان  و دوستان آن حضرت که آگاهی چندانی نداشتند به تصور اینکه جعفربن علی برادر امام حسن عسکری(ع) امام و پیشوای شیعیان  است ‌شهادت آن حضرت را به وی تسلیت و پیشوایی اش را به خیال خام  خود تبریک گفتند . روشن نبودن ولادت حضرت مهدی (عج) برای همه شیعیان این ابهام و تصور را تقویت می کرد..

سپس یکی از اطرافیان به جعفر گفت:برادرت کفن شده و آماده نماز است براو نماز بخوان .

وی در حالی که عده ای ازشیعیان او را همراهی می کردندبرای نماز خواندن حرکت کرد و بالای  سر جنازه آن حضرت قرار گرفت

ناگاه  کودکی از میان جمعی جلو آمد و عبای جعفر را گرفت و فرمود:عمو! کنار برو من امام شیعیان هستم و شایستگی نماز خواندن بر جنازه پدرم را دارم .

 جعفر کناررفت و حضرت مهدی(عج) در سن پنج سالگی برپدرش نماز خواند.

ناگفته نماند که برای حضرت مهدی )عج) این امکان وجود داشت که پیش از آمدن جعفر بطور پنهانی بر جنازه  پدربزرگوارش نماز بخواند ولی آن حضرت درمقابل چشم شیعیان که ناظر صحنه بودند و عده ای از آنها تصور میکردند که جعفر امام و جانشین حضرت عسکری (ع) است وی را کنازد و خود بر پیکر پاک امام نماز خواند تا بدین وسیله شبهه امامت جعفر که در ذهن عده ای رسوخ کده بود  برطرف شود  و همگان بدانند که وی صلاحیت امامت را ندارد و امام بعد از حضرت عسکری(ع) تنها فرزند خردسالش حضرت بقیه الله (عج)است .


موسوعة الامام المهدی کتاب الاول ص۲۹۶-۲۹۸

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۸ فروردین۱۳۸۶ساعت 11:34  توسط منتظر مهدی جان(عج)  |